Przejdź do treści

Rola ziół – sprawdź, jak naturalnie kurować dokuczliwości

Rośliny obejmują fitochemiczne związki, jakie mają wpływ na organizm ludzki. Spożywane w malutkich ilościach ubogacają doznania smakowe, ale w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, niektóre typy ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca może być stosowany w celach leczniczych, w leczeniu depresji oraz łagodzeniu stresu. Mimo to obszerne ilości tego zioła może wywoływać reakcje alergiczne, więc należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były stosowane jako podstawa stereotypowej chińskiej medycyny ziołowej.

Niektóre zioła są używane nie wyłącznie do celów kucharskich oraz leczniczych, jednakowoż również jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią prócz tego ważne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra oraz kadzidło są niesłychanie istotne dla chrześcijan. Syberyjscy szamani też korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, czy jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie stosują białą szałwię do oczyszczenia duchowego.

Ziołolecznictwo jest standardowym rodzajem zwalczania rozmaitych niedogodności, opartym a tradycjach medycyny ludowej – wypróbuj susz cbd. Używa rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych lekarstw. Ziołolecznictwo jest też nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową oraz fitoterapią. Zakres używanych składników leczniczych jest niejednokrotnie rozszerzony o różnorodne grzyby i towary pszczelarskie, a też minerały, muszle oraz co poniektóre części zwierząt.

Niejednokrotnie naturalne leki ziołowe stają się później znaczącym czynnikiem wielu lekarstw farmakologicznych. W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków wykorzystywanych w prostych lekarstwach z apteki, jakie pochodzą z roślin powszechnie wykorzystywanych w medycynie ludowej. Zioła i przyprawy używane przez ludzi do przyprawiania żywności zawierają substancje aromatyczne, fenole i alkaloidy, jakie służą roślinom jako mechanizmy obronne przed insektami, różnorodnymi mikroorganizmami oraz zwierzętami roślinożernymi. W jaki sposób się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.

Komentarze są wyłączone, ale trackbacki i pingbacki są aktywne.