Przejdź do treści

Podejście do pacjenta oraz dyskrecja doktora – w jakim miejscu znaleźć polecanego doktora?

Jest niezmiernie ważna kwestią, bo pozwala na stworzenie stosownej atmosfery w gabinecie, bowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Doktor przychylny pacjentowi, grzecznie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta może zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy lekarz komentuje odpowiedzi na nasze pytania, kpi z nas, lub raczej uspakaja. Ma to wpływ nie wyłącznie na samą wizytę lecz także na jej dalszy ciąg, bo w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety jakkolwiek dziś są lekarze, którzy zachowują się w taki sposób, iż pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia poszczególnym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje następnie nadzwyczaj nisko ocenianych na witrynach na jakich prowadzony jest ranking lekarzy – sprawdź Lekarze. Nie warto iść do takich profesjonalistów, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się frekwencja zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać zagadki leczniczej, niemniej jednak w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd bądź też również symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Niemniej jednak nasze milczenie jest przyzwolenie na tego rodzaju posunięcia. Także w poradni kobiecej, kiedy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź też także indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej problemach, lecz wyłącznie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wstępuje kolejna osoba to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Wiele negatywnych komentarzy wolno później przeczytać na stronach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny jesteśmy w stanie go upomnieć, bądź też też wyjść z gabinetu, oraz umówić się na wizytę do innego profesjonalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to pozwalają, oraz jaka będzie ich riposta na daną nowinę, przez niego do nich wypowiedzianą.

Komentarze są wyłączone, ale trackbacki i pingbacki są aktywne.