Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Przejdź do treści

Co to jest rehabilitacja urologinekologiczna i czym się ona zajmuje

Właściwie dobrana fizjoterapia może być niezwykle pomocna w wielu życiowych sytuacjach. Jak pokazuje praktyka, dotyczy do także najróżniejszych problemów urologicznych, które występują dość powszechnie wśród naszych mieszkańców. Jedno z częściej diagnozowanych to nietrzymanie moczu w wyniku osłabionych mięśni miednicy. A z takim problemem skutecznie może sobie poradzić na przykład rehabilitacja urologinekologiczna. Jest to dziedzina rehabilitacji o niedużym stażu, skupiająca się głównie na zdrowiu pań. Ale nie ma żadnego problemu, żeby z jej wielu zalet korzystali także panowie, a nawet dzieci.

Rehabilitacja urologinekologiczna to przede wszystkim odpowiednia profilaktyka powiązana z ćwiczeniami terapeutycznymi dna miednicy. Takie ćwiczenia są bardzo bezpieczne, wykonywać je mogą bez żadnego problemu nawet panie mające duży brzuszek ciążowy. Jednocześnie zapewniają wysoką skuteczność przy wielu chorobach, na przykład takich jak pęcherz nadreaktywny albo nietrzymanie moczu.

Takie ćwiczenia każdorazowo będzie dobierał doświadczony fizjoterapeuta, w zależności od problemów pacjenta i jego ogólnej kondycji. W szczególności ćwiczenia takie są polecane dla pań spodziewających się dziecka. Zwiększa się wtedy ukrwienie łożyska, a zmniejszają dolegliwości bólowe oraz ryzyko bolesnego pęknięcia przy porodzie. Na takie zabiegi najlepiej zdecydować się w sprawdzonym centrum rehabilitacji, takim jak na przykład https://www.sano.wroclaw.pl, wówczas można być pewnym że wszystko wykonane zostanie jak należy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze są wyłączone, ale trackbacki i pingbacki są aktywne.